خودداری دو ‌ورزشکار ایرانی ‌و اردنی از مقابله با ورزشکار عرب- اسراییلی
به روز شده در      پنجشنبه 7 آذر 1398     -   Thursday November 28 2019

در مسابقات کیک بوکسینگ که در استانبول ترکیه برگزار‌می‌شود، دو ورزشکار اردنی و ایرانی از رویارویی با ورزشکار عرب- اسراییلی خودداری کردند‌ و از جدول مسابقات حذف شدند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

نام ورزشکار عرب اسراییلی «امیر اسد»، ورزشکار اردنی « وصفی عید» و  ورزشکار ایرانی که در یک چهارم نهایی حاضر به این مقابله نشد، «مرتضی گودرزی » نام دارد.

این آخرین نمونه از خودداری از رویارویی  با ‌ورزشکاران اسراییلی در مسابقات بین المللی است که توسط اعضای کاروان ورزشی کشورهای عربی و مسلمان انجام می شود.  

امیر اسد در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد که من دلم می خواست به جای به دست آوردن این پیروزی های آسان با این ورزشکاران روبرو می شدم او افزود ورزش جای سیاست  نیست.

در همین رابطه فدراسیون ورزشی کیک بوکسینگ اسراییل بیانیه ای در تقبیح‌ این عمل انتشار داده که بویژه فدراسیون ورزشی این رشته در اردن را به باد انتقاد گرفته و خاطر نشان کرده است که اردن بیش از ۲۰ سال است که قرارداد صلح با اسراییل امضا کرده است.

این فدراسیون خطاب به ورزشکاران متذکر شد «محترمانه رفتار کنند» و افزود « بایکوت، امری است کاملا مغایر روحیهٔ ورزشکارانه، و به معنای ورزش و ورزشکاری آسیب میزند. این مایه تاسف است که ورزشکاری از یک کشورهمسایه، که کشور ما با آن قرارداد صلح دارد، تصمیم به ارتکاب چنین اقدام زشتی گرفت.»

لازم به یادآوری است رقابت‌های جهانی کیک ‌بوکسینگ بزرگسالان با شرکت 1250 ورزشکار از 70 کشور از 26 نوامبر 2019 طی مراسمی با حضور رئيس‌ فدراسیون جهانی این ورزش در شهر آنتالیای ترکیه آغاز گردید.

 

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021