اقدام «شجاعانه» مصطفی رجایی و محرومیت مادام العمری وی از اماکن ورزشی
به روز شده در      چهارشنبه 8 شهریور 1402     -   Wednesday August 30 2023

در پی عکس یادگاری مصطفی رجایی لنگرودی، وزنه بردار پیشکسوت ایرانی با وزنه بردار اسرائیلی روی سکوی قهرمانی مسابقات، رئیس فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی از انحلال کمیته پیشکسوتان وزنه برداری و محرومیت مادام العمر این ورزشکار از تمامی اماکن و محافل ورزشی خبر داد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
HEIDARI SAMAN
در جریان مسابقات پیشکسوتان جهان، مصطفی رجایی ورزشکار ایرانی که در رده دوم و ماکسیم سویرسکی، ورزشکار اسرائیلی در رتبه سوم قرار گرفت، پس از مراسم اهدای مدال با یکدیگر خوش‌وبش کردند و عکس یادگاری گرفتند.
فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی پس از این اقدام مصطفی رجایی واکنش نشان داد و از وی به عنوان «ورزشکار خاطی» نام برد و او را از حضور در کلیه اماکن ورزشی بطور مادام العمر محروم کرد و سرپرست تیم اعزامی، حمید صالحی نیا را نیز از سمت خود برکنار کرد. 
مصطفی رجایی پیش از این نماینده ایران در مسابقات قهرمانی وزنه برداری آسیا ۲۰۱۵ در تایلند بود و عضو سابق تیم ملی ایران است. 
خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی(ایرنا) گزارش داد که این ورزشکار "از خطوط قرمز جمهوری اسلامی عبور کرده است."
علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی از ورزشکاران ایرانی خواسته است تا با رقبای اسرائیلی دست ندهند و یا اینکه برای اینکه در مسابقات با آنها روبه رو نشوند، خود را به تمارض بزنند و خود را از دستیابی به مدال محروم نمایند. 
اخیراً بسیاری از ورزشکاران ایرانی برای اینکه مخالفت خود را با رژیم جمهوری اسلامی نشان دهند، از خطوط قرمز این رژیم عبور می کنند. در مراسم ورزشی، سرود «جمهوری  اسلامی» را نمی خوانند، با ورزشکاران اسرائیلی عکس می گیرند، و یا در نهایت از این کشور فرار می کنند و یا پناهنده می شوند مانند علیرضا فیروزجا، نابغه شطرنج ایرانی که  پس از ممنوعیت بازی در مسابقات قهرمانی جهانی 2019 به دلیل نگرانی از مواجهه شدن با یک بازیکن اسرائیلی، از تابعیت جمهوری اسلامی صرف‌نظر کرد تا بتوانند بدون دغدغه با ورزشکارانی از سراسر جهان، از جمله ورزشکاران اسرائیلی مسابقه دهد.
 
ترجمه گروه خبری  ایرانشهر 
منبع: سایت خبری بی بی سی (بخش انگلیسی)
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright ©