هشدار رئیس جمهور سابق روسیه به استفاده از سلاح های هسته ای در پاسخ به ضد حمله اوکراین
به روز شده در      جمعه 13 مرداد 1402     -   Friday August 4 2023

دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق روسیه، روز دوشنبه 31 جولای طی پیامی در شبکه اجتماعی خود گفت: " در صورتی که اوکراین خاک روسیه را مورد تهدید قرار دهد، روسیه "باید" از سلاح های هسته ای استفاده کند."
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
دکتر کامران یدیدی
استفاده از سلاح های هسته ای در درگیری بین روسیه و اوکراین و عواقب فاجعه بار آن، نگرانی های جامعه بین المللی را افزایش داده است.
مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه و متحد نزدیک ولادیمیر پوتین، بارها تهدید کرده است که روسیه در طول جنگ از سلاح های هسته ای استفاده خواهد کرد.
وی در پیام خود گفت: " در نظر داشته باشید، اگر این حمله اخیر که ناتو از آن پشتیبانی می کند، موفقیت امیز بود و بخشی از سرزمین ما را از بین می برد، ما طبق قوانین فرمان رئیس جمهور روسیه مجبور به استفاده از سلاح هسته ای می شدیم."
مدودف اضافه کرد: "به سادگی هیچ گزینه دیگری وجود نخواهد داشت. دشمنان ما باید برای موفقیت ما دعا کنند تا یک اتش هسته ای جهانی شعله ور نشود.»
مدودف ظاهرا به سیاست استفاده از سلاح های هسته ای روسیه اشاره دارد که در سال 2020 توسط پوتین امضا شد و می گوید مسکو ممکن است سلاح های هسته ای روسیه را "زمانی که وجود دولت در معرض تهدید قرار می گیرد" مستقر کند.
روسیه به طور غیرقانونی کل مناطق شرق اوکراین را در این جنگ ضمیمه کرده است و ادعا می کند که اکنون بخشی از سرزمین روسیه است. اوکراین همچنین اخیرا حملات به کریمه را که روسیه از سال 2014 اشغال کرده ، افزایش داده است و اخیراً ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت که کیف حملات در روسیه را افزایش خواهد داد.
سخنان مدودف در مورد اینکه در صورت از دست دادن «چه زمینی خطر واکنش هسته ای را افزایش می دهد»، مبهم است. او بارها در مورد تهدید به جنگ هسته ای در سخنان خود هشدار داده است و اغلب اقدامات پوتین را تأیید و تقویت می کند، از جمله زمانی که رئیس جمهور فعلی روسیه در پاییز گذشته گفت:سلاح های هسته ای "بلوف نیست".
اوکراین در حال پیشرفت در اطراف شهر باخموت در شرق دونتسک و در منطقه Zaporizhizhia در جنوب شرقی است.
هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین روز دوشنبه گفت که کیف حدود 15 مایل مربع در اطراف باخموت و بیش از 77 مایل مربع در جنوب را آزاد کرده است.
 
ترجمه از خبرگزاری ایرانشهر
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021