مهاجرت پزشکان اسرائیلی، فرصتی طلایی برای امارات متحده عربی
به روز شده در      سه شنبه 10 مرداد 1402     -   Tuesday August 1 2023

مقامات امارات متحده عربی در پی جذب پزشکان اسرائیلی هستند که بدلیل مخالفت با اصلاحات قضایی دولت نتانیاهو قصد مهاجرت از این کشور را دارند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
دکتر کامران یدیدی
هزاران پزشک اسرائیلی که عضو یک گروه مهاجرت در واتساپ می باشند، بدلیل مشکلاتی که اصلاحات قضایی دولت نتانیاهو برای آنها فراهم خواهد آورد، قصد دارند این کشور را ترک کنند و به کشورهای دیگری مهاجرت نمایند. این پزشکان عضو گروه واتساپ، پیشنهادات سودآوری را از سوی امارات متحده عربی دریافت نموده اند. 
بنابه گزارشی که در روز دوشنبه 31 جولای در خبرگزاری تایمز اسرائیل منتشر شد، در پی تصویب قانون اصلاحات دولت نتانیاهو و آشفتگی در اسرائیل، کشورهای امارات متحده عربی و بحرین مهاجرت پزشکان از این کشور را به عنوان یک فرصت طلایی برای کشور خود می دانند. 
پیشنهادات ارائه شده از سوی امارات متحده عربی برای پزشکان اسرائیلی، شامل حقوق سه برابر بیشتر از استاندارد در اسرائیل، فراهم نمودن فرصت آموزشی مناسب برای فرزندان پزشکان و "ویزای طلایی"  برای اقامت طولانی مدت و سایر مزایای دیگر برای خانواده های آنان می باشد.  
از سویی دیگر، شمار زیادی از پزشکان اسرائیلی نیز علاقه زیادی به پیشنهادات ارائه شده امارات متحده عربی، از خود ابراز نموده اند. 
هفته گذشته، مدیر کل وزارت بهداشت اسرائیل، جلسه اضطراری را با برخی از پزشکان این کشور برگزار کرد و از آنها خواست که سیستم بهداشت عمومی اسرائیل را رها نکنند و این کشور را ترک ننمایند. وی در این جلسه گفت: « من احساسات شما را درک می کنم که با شرایط بوجود آمده، ممکن است مشکلاتی در جامعه وجود داشته باشد. با این حال، همه می دانیم که کشور ما سیستم بهداشتی دیگری ندارد. »
گروه چت واتساپ مهاجرت پزشکان از اسرائیل پس از آن تشکیل شد که کنست (پارلمان اسرائیل) هفته گذشته قانونی را برای محدود کردن نظارت دادگاه بر دولت تصویب کرد و حداقل ۳۰۰۰ پزشک را جذب نمود. 
پیش تر کارکنان بهداشت عمومی هشدار داده بودند که پیشنهادات اصلاحات قضایی دولت عواقب منفی بر شغل و حرفه آنها خواهد داشت. 
علاوه بر اشفتگی بر سر سیاست های قضایی دولت نتانیاهو، سازمان بین المللی همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) هشدار داده است که اسرائیل با کمبود قریب الوقوع پزشکان مواجه است.
بنابه این گزارش، گروه هایی دیگر از پزشکان اسرائیلی نیز در مورد چگونگی مهاجرت به کشورهای آمریکا، پرتغال، نیوزیلند و کانادا با یکدیگر بحث و گفتگو می کنند. 
 
ترجمه گروه خبری  خبرگزاری ایرانشهر 
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021