کمیته یهودیان «حمایت از زن، زندگی، آزادی» راه اندازی شد
به روز شده در      جمعه 11 فروردین 1402     -   Friday March 31 2023

تعدادی از یهودیان آمریکایی، گروه جدیدی با عنوان « کمیته یهودیان حمایت از زن، زندگی، آزادی» (JCWLF) را به منظور همبستگی و حمایت از اعتراضات مردم ایران علیه رژیم جمهوری اسلامی راه اندازی کردند. این کمیته توسط اعضای دیاسپورای ایرانی و فعالان و کنشگران ایرانی خارج از کشور اداره می شود.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
دکتر کامران یدیدی
هدف کمیته JCWLF در راستای حمایت از انقلاب «زن، زندگی، آزادی»، برقراری ارتباط جامعه یهودیان آمریکا با دیاسپورای ایرانی و کمک به خواسته های مردم ایران از جامعه بین المللی می باشد. 
 
گروه راهبری کمیته JCWLF متشکل از چندین روسای گروه های بزرگ یهودیان، خیرین و نیکوکاران، مقامات منتخب ، بازرگانان و تاجران، دانشگاهیان و کنشگران از جمله مدیر اجرایی کمیته یهودیان آمریکا و نماینده سابق تد دوچ ، رئیس و مدیر عامل فدراسیون یهودیان آمریکای شمالی؛ رؤسای سازمان‌های بزرگ یهودیان آمریکا ؛ سناتورهای سابق ایالات متحده نرم کلمن، جوزف لیبرمن و همسرش؛ نمایندگان سابق کنگره آمریکا اریک فینگرهات و تد دوچ، دکتر توماس کاپلان، جیمز تیش و دکتر مریل تیش از نیکوکاران، دنیس راس سفیر سابق؛ دکتر نازی معینیان تحلیلگر موسسه خاورمیانه؛ مارک والاس سفیر و مدیرعامل سابق اتحاد علیه ایران هسته ای؛ جیسون برادسکی مدیر سیاست UANI؛ تلی فرهادیان واینستین وکیل; هیوا فیضی مدیر اجرایی پیکان آرت کار، شارون نظریان رئیس بنیاد خانواده نظریان Y&S، رویا حکاکیان نویسنده و پژوهشگر و داوینا فرهی و دیگران می باشند. 
 
شارون نظریان یکی از اعضای این کمیته اظهار داشت: «مردم ایران از حامیان خود که در خیابان‌های بزرگ‌ترین و دموکراسی ترین شهرهای جهان صدای آنها هستند، انرژی می گیرند. مردم ایران از هر قومی باید بدانند که تنها نیستند و جامعه یهودی از شجاعت و مبارزه آنها الهام می گیرند.»
 
فرهادیان واینستین از دیگر اعضای کمیته نیز اذعان کرد: «ما شاهد اولین انقلاب در دوران مدرن به رهبری زنان می باشیم و من به عنوان یک یهودی ایرانی-آمریکایی فمنیست، افتخار می کنم که به گروه JCWLF پیوسته ام و از مردم ایران که برای عزت، برابری و آزادی می جنگند، حمایت می کنم. »
 
معینیان با اشاره به راه اندازی وب سایت این گروه به عنوان "زن، زندگی، آزادی" گفت: «تشکیل گروه JCWLF نشانگر آن است که همه ما در قبال یکدیگر مسئول هستیم. » وی افزود: « شعار «زن، زندگی، آزادی» همانند زنجیره ای است که همه ما انسان ها را مانند حلقه هایی به هم پیوند می‌دهد و همسو با تیکون اولام است. ( تیکون اولام از اعتقادات یهودیان می باشد و به معنای وظیفه فرد یهودی برای بهبود جهان و جهانیان است).
برادسکی تحلیگر برجسته مسائل مربوط به ایران در خصوص این کمیته اظهار داشت: «برای جامعه یهودی آمریکا مهم است که از مردم ایران در این مبارزه حمایت کنند. سال‌هاست که ما به تهدید بر جمهوری اسلامی تمرکز کرده‌ایم، در حالی که بیشتر باید بر حمایت از مردم ایران تمرکز نماییم. »
وی تأکید کرد: « این حمایت هم شامل حمایت معنوی و کمک های مالی می باشد.». برادسکی تصریح کرد: « به دلیل تحریم‌های بین‌المللی علیه رژیم جمهوری اسلامی، کمک‌های مالی فقط به فعالان و کنشگران ایرانی خارج از کشور تعلق می‌گیرد، نه گروه‌هایی که در ایران فعالیت می‌کنند.»
 
به گفته کمیته JCWLF، اعضای گروه راهبری این کمیته شخصاً متعهد شده اند که پس از راه اندازی این گروه، سرمایه گذاری کنند و از طریق فروش کالا در وب سایت، به جمع آوری پول بپردازند.
 
یادآوری می گردد، وب سایت این گروه جدید که عنوان خود را از شعار مرتبط با این اعتراضات "زن، زندگی، آزادی" گرفته است، در روز جمعه 24 مارچ راه اندازی شد. نشانی سایت کمیته یهودیان «حمایت از زن، زندگی، آزادی» https://supportwomanlifefreedom.com می باشد.
 
نویسنده مقاله: کارمل ملمد
ترجمه : خبرگزاری ایرانشهر
منبع: سایت خبری ejewishphilanthropy
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright ©