شورای مدیریت گذار با امضاء کنندگان منشور «مهسا» هم صدا شد
به روز شده در      پنجشنبه 25 اسفند 1401     -   Thursday March 16 2023

دبیرخانه مرکزی شورای مدیریت گذار با انتشار بیانیه ای در پشتیبانی از «منشور مهسا»، آن را گامی به سوی همبستگی ملی و تلاش برای همگامی نیروهای مختلف دانست. در این بیانیه آمده است: «برای غلبه بر دشمن و گذار از جمهوری اسلامی نیاز به کانون‌های همبسته‌ای می باشد که بتواند در پیوندی ارگانیک بین نیروهای داخل و خارج کشور، هماهنگی و هدایت‌گری جنبش و انقلاب را در دست گیرد.»
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
دکتر کامران یدیدی
متن بیانیه شورای مدیریت گذار در پشتیبانی از منشور «مهسا»
 
با امضا کنندگان «منشور مهسا» هم‌ صدا هستیم
 
انقلاب زن زندگی آزادی کشور ما را وارد دوران تاریخی نوینی کرد که ویژگی آن پژواک پرطنین و سراسری خواست گذر تام وتمام از نظام اهریمنی جمهوری اسلامی و برپایی نظم و ساختاری نوین است. این جنبش انقلابی بر دوش های پرتوان جوانان، زنان و مردان ایرانی و قهرمانی های بی نظیر آنان تا هم اکنون نیزبه پیروزی های مهمی دست یافته است. ازجمله این دستاوردها که شوربختانه با از دست دادن جان های عزیزی نیز همراه بود ایجاد همبستگی گسترده ملی میان بخش ها و گروه  های اجتماعی گوناگون بود. ضرورت یگانگی و همبستگی ملی جانمایه بیشترین شعارها و فریادهای مبارزین از سراسر ایران و ازهر گوشه این کهن میهن ما بود. از سوی دیگر بیش از پیش آشکار شد که برای غلبه بر دشمن و گذار از جمهوری اسلامی نیاز به کانون های همبسته ای است که بتواند در پیوندی ارگانیک بین نیروهای داخل و خارج کشور، هماهنگی و هدایت گری  جنبش و انقلاب را در دست گیرد. 
انتشار منشور «همبستگی و سازماندهی برای آزادی» گامی است در راستای پاسخگویی به ضرورت همبستگی ملی و تلاشی است برای همگامی نیروهای مختلف. در این منشور که از سوی شش شخصیت سیاسی و مدنی شناخته شده تهیه شده، تلاش شده است با تکیه بر برخی رویکردهای عام و مشترک پلی زده شود بین موضوعات و گسل های اجتماعی و سیاسی موجود. این منشور در عرصه وظایف اجرایی بطور عمده بر وظایف در عرصه خارج از کشور تاکید کرده و همچنین کوشیده است چشم اندازی از رویکردها  و سیاست ها در عرصه های حقوق بشر، کرامت انسانی، حکمرانی دموکراتیک و عدالت انتقالی پس از گذار از جمهوری اسلامی ارائه دهد.
به این منشور از نظر ساختار آن، موارد و موضوعاتی که به آن ها پرداخته است و نیز شیوه نگارش و فرمولبندی ها می توان اینجا یا آنجا انتقاداتی داشت اما در نگاهی کلی و کلان  تهیه و انتشار این توافقنامه و رویکردهای آن در شرایط کنونی گامی به پیش و شایسته پشتیبانی است. کاستی ها نیز در جریان مبارزه  مشترک و با همفکری ها و مشارکت گسترده رفع خواهند شد.
شورای مدیریت گذار از منشور «همبستگی و سازماندهی برای آزادی» پشتیبانی می کند و با امضا کنندگان «منشور مهسا» هم صداست که امروز بیش از هر چیز به پشتیبانی و حمایت از همدیگر و حفظ همبستگی تا روز پیروزی نیاز است.
دبیرخانه مرکزی شورای مدیریت گذار
۲۴ اسفند ۱۴۰۱
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021