درخواست یهودیان ایرانی -آمریکایی از رئیس جمهور بایدن برای پشتیبانی قاطعانه از مبارزات مردم ایران
به روز شده در      پنجشنبه 28 مهر 1401     -   Thursday October 20 2022

در نامه ای که از سوی پرزیدنت فدراسیون یهودیان ایرانی در کالیفرنیا به جو بایدن رییس جمهور آمریکا، به خبرگزاری ایرانشهر رسیده، از پرزیدنت بایدن درخواست شده است، قاطعانه از مردم ایران و مبارزاتشان علیه رژیم جمهوری اسلامی پشتیبانی کند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
HEIDARI SAMAN
ترجمه فارسی متن کامل نامه به شرح زیر می باشد:  
 
18 اکتبر 2022 
جناب آقای جو بایدن 
ریاست جمهوری محترم ایالات متحده امریکا
 
ما از شما درخواست می کنیم در کنار مردم ایران بایستید. همانگونه که پرزیدنت اوباما هفته گذشته، از عدم حمایت خود از جنبش سبز ایران در سال 2009 ابراز پشیمانی کرد و اظهار داشت که در آن زمان قصد نداشته است دولت جمهوری اسلامی ایران، تظاهرکنندگان را ابزار غرب معرفی کند و جنبش آنان را برگرفته از غرب بداند. وی اعتراف کرد اشتباه کرده است که هیچ کاری در آن زمان انجام نداده است.  
از این رو،  اینجانب از سوی جامعه یهودیان ایرانی-آمریکایی از شما می خواهم پشتیبانی قاطعانه خود را از مردم ایران در مبارزاتشان برای آزادی  مدنظر داشته باشید. آزادی همیشه گران تمام می شود. چه مقدار خون باید ریخته شود ، قبل از اینکه ما اقدامی نماییم، حمایت شما در آمریکا و سازمان ملل بسیار مهم است. ما مردم آمریکا به ایران مدیون هستیم. حدود 2500 سال پیش، کوروش کبیر به اختلافات در پادشاهی خود احترام می گذاشت و آزادی را مقدس می دانست.
کوروش در واقع بر بنیانگذاران ما که قانون اساسی را تنظیم نمودند،بسیار تأثیر گذار بود. شاید توماس جفرسون تنها کسی نبود که نسخه ای از Cyropaedia را در کتابخانه خود داشت.
Cyropaedia اثر شاگرد سقراط، گزنفون بود که شصت سال پس از مرگ کوروش درباره وی نوشت. گزنفون رهبری کوروش را در ظهور آزادی و اتحاد مردم ستود.
در این مرحله، آمریکا با اعاده لطفی که پیام کوروش برای استقرار آزادی در آمریکا نموده است، می تواند عظمت خود را با پشتیبانی از مبارزات زنان، مردان و کودکان دلیر ایرانی نشان دهد.
 
ما نیز با افتخار شعارهایی را که در سراسر ایران شنیده می شود تکرار می کنیم:
 
 « زن، زندگی، آزادی »
« آمریکا می تواند  تفاوت ایجاد کند.»
 
منصور الیشمرنی
پرزیدنت فدراسیون یهودیان ایرانی آمریکایی
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright ©