جایزه ادبی آلمانی به رمان نویس ایرانی رسید
به روز شده در      سه شنبه 23 خرداد 1396     -   Tuesday June 13 2017

جایزه ادبی "لیبراتور" آلمان در سال ۲۰۱۷ از سوی انجمن "لیت پروم" به خاطر رمان "ترلان" به نویسنده ایرانی‌تبار، فریبا وفی تعلق گرفت. این جایزه در ماه اکتبر امسال در نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت تسلیم خانم وفی خواهد شد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
دکتر کامران یدیدی

انجمن لیت پروم آلمان اعلام کرده که جایزه لیبراتور امسال را با توجه به رای خوانندگان کتاب به خاطر رمان "ترلان" تقدیم خانم وفی می‌کند. این انجمن که از سوی نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت پشتیبانی می‌شود، در سال ۲۰۱۶ از اعضا و علاقمندان خود خواسته است که بهترین کتابی را که خوانده‌اند به این انجمن معرفی کنند. تعداد کسانی که در این سال به رمان ترلان فریبا وفی رای داده‌اند، نسبت به سایر نویسندگان بیشتر بوده، اما تعداد آن‌ها اعلام نشده است.

به برنده این جایزه ادبی، مبلغ ۳ هزار یورو پاداش نقدی نیز اعطا می شود. وی ضمنا برای دریافت جایزه و شرکت در برنامه‌های کتاب خوانی برای علاقمندان خود به نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت دعوت خواهد شد.

فریبا وفی یکی از موفق‌ترین داستان نویسان زن ایرانی تبار است که آثارش در خارج از ایران نیز مخاطبان زیادی دارد. ترجمه آلمانی کتاب "پرنده من" او پیش تر با عنوان Kellervogel (پرنده زیر زمین) در آلمان منتشر شده است. در سال گذشته نیز نشر سوژه در شهر برمن آلمان، ترجمه رمان ترلان را روانه بازار کرد.

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright ©