برگزاری بزرگترين گردهمایی دو روزه ايرانيان-يهودي در ايدن مموريال پارك
به روز شده در      چهارشنبه 14 تیر 1402     -   Wednesday July 5 2023

مراسم روز «تيشعا به آو» در سال جاری به دليل مصادف شدن این روز با پنجشنبه (27 جولای) روز غیرتعطیلی در آمریکا، در روزهای یکشنبه 23 جولای و پنج شنبه27 جولای در ايدن مموريال پارك واقع در شمال «سن فرناندو ولي» برگزار می شود. از سوی شان صداقتی، یک نیکوکار یهودی ایرانی، نیایش نامه های مخصوص این روز به طور رایگان در بین حاضرین در این مراسم توزیع می گردد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
دکتر کامران یدیدی
روز «تيشعا به آو» يعني روز نهم ماه آو در تقويم عبري براي يهوديان «روز شوم و نامباركي» است. چرا كه در اين روز، شهر اورشليم و كشور يهود دو بار در طول تاريخ تخريب شد و يهوديان به اسارت و بردگي برده و در سراسر جهان آواره و پراكنده شدند و استقلال و حاكميت ملي خود را بر سرزمين يهود از دست دادند.
در اين روز شوم، يهوديان باورمند به نمادها و ارزشهاي ملي در درازاي 2000 سال گذشته؛ به روزه داري و نيايش می پردازند و آرزوی ظهور مسیح و بازگشت و تجديد بناي بيت المقدس يهود را دارند. 
لازم به ذکر است که پايههاي جنبش ناسيوناليستي ملت يهود قدمتي 2700 ساله دارد كه به آن صيونيزم (در عربي صهيونيزم) ميگويند. در روز «تيشعا به آو» بر اساس سنت هزار ساله، يهوديان ايراني به زيارت آرامگاههاي درگذشتگان خود ميروند و براي آنها طلب آرامش مي كنند.
 
امسال به دليل مصادف شدن روز «تيشعا به آو» با روز پنجشنبه 27 جولای و غیر تعطیل بودن این روز (در آمریکا) ، اين مراسم در روز یکشنبه 23 جولای و یا در همان روز پنج شنبه (27 جولای) برگزار ميشود.
با توجه به اين كه امروزه بخش بزرگي از ايرانيان يهودي در لسآنجلس زندگي ميكنند و آرامگاه بیشتر درگذشتگان آنها نيز در ايدن مموريال پارك واقع در شمال «سن فرناندو ولي» می باشد، جمعيت انبوهي كه بنا بر آمارهاي غير رسمي بيش از سي هزار نفر را در بر ميگيرد، به طور همزمان در اين روز تاريخي، به اين مكان ميروند و در اين گردهمایی ملي و خانوادگی حضور می یابند. 
 
با توجه به تجربه ساليان گذشته، «شان صداقتي» یکی از نیکوکارانی كه تمامي تجربه و تبحر خود در زمينه املاك در بیش از  یک ربع قرن گذشته در جهت رفاه حال بازماندگان يهوديان ايراني صرف نموده است، اقدام به تجدید انتشار نيايش نامه هایی ويژه سوگواران به زبان عبري و با دبيرههاي فارسي، عبري و انگليسي نموده است.  این نیایش نامه ها در روزهای قید شده در ايدن مموريال به طور رايگان در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت. 
 
خبرگزاري ايرانشهر پيش تر با اين چهره فعال ايراني-يهودي در سازمان ايدن مموريال پارک گفتگویی داشته است که بخشهايي از آن  در نشریه شماره 326 نشریه ایرانشهر منتشر شده و توصیه های جدیدی را برای بازدیدکنندگان و زائران در زمینه چگونگی حضور در این آرامستان ارائه کرده است.  
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021