ایرانیان کانادا خواهان تحریم سپاه پاسداران شدند
به روز شده در      پنجشنبه 18 آبان 1396     -   Thursday November 9 2017

گروهی از فعالان سیاسی و حقوق بشر ایرانی‌کانادایی با تجمع مقابل وزارت خارجه کانادا خواستار افزودن نام سپاه پاسداران به طرحی برای تحریم این گروه نظامی جمهوری اسلامی ایران شدند و همچنین خواستار افزودن نام سپاه به لیست گروه های تروریستی شدند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
HEIDARI SAMAN

ین فعالان سیاسی با در دست داشتن عکس افرادی چون زهرا کاظمی، ندا آقا سلطان، عبدالفتاح سلطانی، آرش صادقی و سعید ملک پور خواستار گسترش تحریم های ایران به نهادهایی چون سپاه و «ستاد اجرایی فرمان امام» شدند تا به گفته آنها مانع ورود «افراد وابسته به سپاه به کانادا» شود.

بهار گذشته طرحی به صحن مجلس سنای کانادا ارائه شد که هدف از آن باز داشتن ایران از حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر بوده و دولت کانادا را ملزم می‌کند هر سال گزارشی از فعالیت‌های ایران در این زمینه‌ها تهیه کند. بر اساس طرح پیشنهادی موسوم به اس-۲۱۹، گزارش‌های سالانه دولت کانادا باید شامل اطلاعات آماری از رویدادهای مرتبط با فعالیت‌های تروریستی و همچنین موارد نقض حقوق بشر توسط حکومت جمهوری اسلامی ایران باشد.

در این تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران در نظر گرفته شده است؛ بدین ترتیب که تحریم‌های کنونی کانادا علیه ایران گسترش یافته و تشکیلات ۱۰۰ میلیارد دلاری موسوم به «ستاد اجرایی فرمان امام» را نیز در بر خواهد خواهد گرفت. در عین حال، از دولت کانادا می‌خواهد قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تروریسم را بررسی و موضع خود را اعلام کند.

بر اساس این طرح، اگر دو سال پیاپی گزارش‌های دولت کانادا نشان دهد که هیچ مدرک معتبری از دست داشتن ایران در فعالیت‌های تروریستی و همچنین نقض حقوق بشر وجود ندارد، آنگاه دولت می‌تواند تحریم‌های ایران را لغو کند. به همین دلیل است که طرح شماره ۲۱۹ با عنوان «قانون بازدارندگی حمایت ایران از تروریسم و نقض حقوق بشر» پیشنهاد شده و حامیان آن می‌گویند می‌تواند به عنوان یک الگو یا استاندارد برای جامعه جهانی در مورد ایران بکار گرفته شود.

این طرح را سناتور دیوید تکاچوک اواخر فوریه ۲۰۱۶ مطرح و پس از انجام اصلاحاتی، نسخه دوم آن را در اکتبر ۲۰۱۶ در کمیته سنا معرفی کرد. کمیته امور خارجی و تجارت بین الملل نیز چهارم اکتبر امسال آن را بدون تغییر به صحن علنی فرستاد.

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright ©