هدف حمله داعش در کرکوک مستشاران ایرانی بودند
به روز شده در      یکشنبه 2 آبان 1395     -   Sunday October 23 2016

چهار شهروند ایرانی که در حمله انتحاری داعش بع یک حسینیه در شهر کرکوک کشته شدند هدف اصلی این حمله بودند. مقامات ایرانی این چهار نفر را تکنیسین وزارت نفت معرفی می کنند ولی داعش می گیو آنها چهار مستشار عالی نظامی بوده‌اند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
دکتر کامران یدیدی

به گزارش رویترز، بامداد روز جمعه ۳۰ مهر، حملاتی به شهر کرکوک انجام شد که یکی از عملیات در نیروگاه برق دبس در ۴۰ کیلومتری شمال غرب کرکوک بود. این مکان، کارگاه‌های مربوط به نیروگاه‌سازی بود که آن پیمانکاران ایرانی مشغول فعالیت بودند.

با این حال مرگبار ترین حمله به یک حسینیه در کرکوک انجام شد که بیشترین تلفات جانی را به همراه آورد.

ابتدا سفیر ایران در عراق اعلام کرد سه تن از تکنسین‌های ایرانی که در یک پروژه نیروگاهی در شهر کرکوک فعالیت می‌کردند «در اثر حمله تروریستی کشته شده‌اند.» ساعتی بعد سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با تایید مرگ نفر چهارم خبر داد سه ایرانی نیز در این حادثه زخمی شده اند.

حمله انتحاری داعش به نیروگاه در کرکوک یکی از دهها عملیاتی است که از پنج روز پیش و همزمان با عملیات ارتش عراق برای آزاد سازی شهر موصل، مرکز این گروه در عراق صورت گرفته است. در این حمله انتحاری، علاوه بر چهار ایرانی، ۹ نفر دیگر کشته شده اند.

در روز جمعه، غیر از نیروگاه برق، به یک مرکز دولتی، دفتر پلیس و یک بخش دیگر از شهر کرکوک حمله انتحاری مشابهی شده بود.

هرچند تا ساعتی بعد از این حملات صدای تیراندازی شنیده می شد اما به نوشته آسوشیتدپرس، یکی از فرماندهان پلیس اعلام کرد وضعیت در شهر کرکوک تحت کنترل است.

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright ©