شاهزاده رضا پهلوی: آماده ام رهبری را بدست بگیرم و به کشور خدمت کنم
به روز شده در      جمعه 11 خرداد 1403     -   Friday May 31 2024

شاهزاده رضا پهلوی در گفتگویی با هفته‌نامه اشپیگل آلمان با تشریح هدف و انگیزه خود از مبارزه طولانی مدت با رژیم جمهوری اسلامی گفت:«من برای کشورم مأموریتی بر عهده دارم. زیرا ایران سزاوار بهتر از این‌ها است.»
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
HEIDARI SAMAN

شاهزاده با تحلیل وضعیت کنونی جمهوری اسلامی پس از کشته‌ شدن ابراهیم رئیسی، تصریح کرد: "رئیسی عامل بی‌رحم قتل عام و خدمت‌گذار دیرین علی خامنه‌ای و نظام جمهوری اسلامی بود و مخبر نیز مانند رئیسی خدمت‌گذار علی خامنه‌ای خواهد بود. درواقع، سیاست جمهوری اسلامی با حضور علی خامنه‌ای به عنوان دیکتاتوری در صدر حکومت ادامه می‌یابد."

او افزود: "علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی می‌خواهد انتخابات برگزار شود. البته این انتخابات نیز دوباره تقلبی خواهد بود. من هموطنانم را تشویق می‌کنم که «این انتخابات را تحریم کنند»." 
 
خبرنگار اشپیگل در این مصاحبه از پیشنهادات شاهزاده در خصوص کسانی که از جمهوری اسلامی جدا می شوند، سوال کرد و شاهزاده در پاسخ گفت: " در واقع روز به روز شکاف موجود در داخل جمهوری اسلامی عمیق تر می شود و ما باید کسانی که از این نظام رویگردان شده‌اند را جذب کنیم. نود درصد از نیروهای مسلح از نظام بهره‌ نمی‌برند و در وضعیتی غیرقابل تحمل قرار دارند. در واقع حکومتی که تنها ده درصد حامی دارد، نمی‌تواند برای همیشه دوام بیاورد." 
 
او در این مصاحبه تأکید کرد که اگر جمهوری اسلامی مسلح به سلاح هسته‌ای شود، با پیامدهای فاجعه باری مواجه خواهیم شد. ممکن است درگیری جهانی با عواقب غیرقابل پیش‌بینی رخ دهد که ما باید از وقوع چنین رویدادی برای ایرانیان و جهان جلوگیری کنیم."
 

خبرنگار اشپیگل در پرسشی دیگر از شاهزاده علت عدم موفقیت مقاومت ایرانیان به‌رغم قربانیانی که تاکنون داده‌اند را جویا شد.

شاهزاده در پاسخ اظهار داشت: " مسئله این است که باید از ایرانیان خواهان تغییر به صورت حداکثری حمایت کنیم. در عین حال، باید راه خروجی ایجاد کنیم و برای کسانی که گرفتار نظام جمهوری اسلامی شده‌اند راه فراری به وجود آوریم. من نمونه‌های آشتی ملی چون آفریقای جنوبی را در نظر دارم. ما به یک نظام عدالت و فرآیند قانون اساسی در زمان گذار نیازمندیم تا بتوانیم آن را به صورت قانون‌مند فراهم کنیم."

وی افزود : " ما باید برای اینکه در این فرآیند تا حد ممکن جان انسان‌های کمتری از دست برود، مقاومت افرادی را که سلاح در اختیار دارند، به حداقل برسانیم. اگر حاکمان ایران در آخرین لحظه بخواهند نسل‌کشی به راه اندازند، نیروهای امنیتی ایران باید به سپر محافظتی برای مردم خود تبدیل شوند."
 
 
 
 

 

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright ©