اکران فیلم Son of Man در خارج از ایران
به روز شده در      چهارشنبه 26 آبان 1400     -   Wednesday November 17 2021

این فیلم یک داستان نادر از دگر باشان جنسیتی است که از ایرانی می آید که توسط یک حکومت مذهبی سخت گیر اداره می شود که همچنان همجنس گرایی را غیرقانونی می داند. این فیلم همچنین در ایران فیلمبرداری شده است، البته دیگر فیلمسازان ایرانی در گذشته فیلم هایی را با موضوعات بالقوه بحث برانگیز به ناچار خارج از ایران فیلمبرداری کرده اند .
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
MANSHOORY MIKE
در این فیلم بهنام شرفی در نقش یک زن ایرانی به نام آذر بازی می‌کند که پس از طلاق، دختری به نام آرمیتا به دنیا می‌آورد. آذر با حمایت تنها دوستش، اهورا می شود و آرمیتا را به عنوان پدر، بزرگ می کند. آنها از رابطه صمیمانه و محبت آمیزی با آرمیتا لذت می برند و به او می باورانند که مادرش آذر در کودکی مرده است. به نظر می رسد رازهای گذشته برای همیشه دفن می شوند تا اینکه پدر بیولوژیک آرمیتا، بهمن، از ایتالیا به تهران برمی گردد  تا ادعای پدری کند و تهدید می کند که تمام دنیای آنها را از هم خواهد پاشاند.
این پروژه توسط گروه دلیلی (وحید دلیلی)  تامین مالی و تهیه شده است و مجید پوتکی، پریا مردانیان و هادی افتخارزاده نیز بازیگران آن هستند. همکاری با SMP توسط رونالد دی نیف از SMP، وحید دلیلی تهیه کننده فیلم و تهیه کننده و کارگردان حسینی مذاکره و توافق شد.
 
Son Of Man در حال حاضر برای جشنواره ها ارسال می شود.
 
سپیده حسینی کارگردان این فیلم اظهار داشت: خیلی خوشحالم که این فیلم مهم در بازارهای جهانی عرضه می شود. با استفاده از داستان و تجربه زندگی دوستم و گنجاندن رویدادهای واقعی که ما در Son Of Man بازسازی کردیم، قصد دارم آگاهی در این‌مورد را که بسیار مورد نیاز است را افزایش دهم و جهان را تشویق کنم تا با وضعیت اسفناک جامعه تراجنسیتی در سراسر جهان مقابله کند و آشکارا آن را به بحث بگذارد. بسیار مهم است که زبان و درد مشترک بشریت را به اشتراک بگذاریم و جهان را وادار کنیم که از دیدگاه تراجنسیتی دفاع کند. شاید اگر همه ما دست به دست هم دهیم، کل جهان بتواند به ایجاد تغییر کمک کند.»
 
دومینیک مورفی - دو نیف، مدیر بخش خلاقیت SMP اضافه کرد: " باید در هر گوشه جهان برای حقوق دگرباشان جنسی مبارزه  شود. این فیلم اثری باورنکردنی است که تبعیض‌هایی را که افراد ترنس‌جندر در معرض آن قرار می‌گیرند روشن می‌کند. ما هنوز در دنیایی زندگی می کنیم که در آن افراد تراجنسیتی توسط اعضای جامعه ما به دلیل اینکه متفاوت هستند به حاشیه رانده می شوند. عدم درک و حمایت از آنان در جامعه امروزین غیرقابل قبول است و به همین دلیل است که فیلم هایی مانند Son Of Man بسیار حیاتی هستند. این فیلم تجربه تراجنسیتی را در کنار فیلمبرداری زیبا و بازی های قدرتمند برجسته تر می کند.
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
MANSHOORY MIKE
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021