انتصاب قاتلان یهودیان در کابینه جدید ایران و عدم واکنش جامعه جهانی به آن
به روز شده در      چهارشنبه 7 مهر 1400     -   Wednesday September 29 2021

نویسنده: کارمل ملمد - ترجمه: بیژن خلیلی
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
MANSHOORY MIKE
خبرگزاری ایرانشهر به نقل از JNS -انتصاب مظنونان بمب گذاری AMIA در آرژانتین ، محسن رضایی و احمد وحیدی به پست های بالای دولت رئیسی با هیچ انتقادی از سوی رهبران اروپایی ، آمریکایی و یهودیان آمریکایی- مواجه نشده است.
برای چندین دهه پس از جنگ جهانی دوم ، اکثریت یهودیان آمریکایی واقعاً نگران اجرای عدالت علیه جنایتکاران نازی بودند. با این حال ، در سال های اخیر به نظر می رسد که یهودیان آمریکایی علاقه خود را برای آن که  سایر قاتلان یهودی به محاکمه کشانده شوند یا زیر  فشار بین المللی قرار گیرند را از دست داده اند.
به عنوان مثال ، پرونده دو تروریست ایرانی وابسته به حزب الله لبنان  که درگیر و متهم در  انفجار  سال 1994  در مرکز جامعه یهودیان AMIA در آرژانتین بودند که سبب کشته شدن 85 نفر  و زخمی شدن صدها نفر دیگر گردید. و  امروز ، همان مردان ، احمد وحیدی و محسن رضایی ، هنوز آزادانه و با افتخار در کابینه ریاست جمهوری ایران به خدمت فراخوانده شده اند.
زمان آن فرا رسیده است که رهبران یهودی آمریکایی در هر مجمع بین المللی از رژیم تحت رهبری ملاها سخن به میان آورده و انتصاب این قاتلان را در رده های رهبری کشور شرم آور بخوانند.
در سال 2006 ، یک قاضی آرژانتینی متوجه شد که عماد فایز مغنیه تروریست حزب الله که اکنون فوت کرده است و دیگر مقامات ایرانی-مانند مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی ، علی فلاحیان ، علی اکبر ولایتی ، محسن رضایی ، محسن ربانی ، احمدرضا اصغری و احمد وحیدی- مسئول برنامه ریزی بمب گذاری AMIA در بوینس آیرس. بوده اند.  در سال 2007 ، اینترپل ، سازمان بین المللی پلیس جنایی ، دستور بازداشت همه افراد مرتبط با بمب گذاری را صادر کرد و باید یادآوری کرد  این احکام  هنوز معتبر هستند.
جای شگفتی نیست که به دلیل همین  موارد فوق و  ترس از  دستگیری و محاکمه به دلیل نقش خود در این کشتار دست جمعی  ، این افراد خاک ایران را از آن زمان تا کنون ترک نکرده اند. با این حال ، ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اخیراً رضایی را به عنوان معاون رئیس جمهور در امور اقتصادی و وحیدی را به عنوان وزیر کشور منصوب کرد.
رضایی و وحیدی هر دو از  مقام های بالایی در  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (سپاه)  برخوردار بوده اند. بمب گذاری  AMIA در زمانی رخ داد که رضایی فرماندهی سپاه را بر عهده داشت و وحیدی رئیس بازوی بین المللی آن ، «نیروی قدس» بود.
این مردان بدنام که خون یهودیان بر دست آنان است  با هیچ انتقادی از سوی  رهبران اروپایی روبرو نشده اند. شرم آور است که هیچ مخالفتی در مورد انتصاب آنها از سوی دولت بایدن نیز مطرح نشده است.
اما چرا رهبری جامعه یهودی آمریکایی یا فعالان شناخته شده یهودی ،  رژیم ایران را به دلیل انتصاب این قاتلان یهودی علنا محکوم نکرده اند؟ چرا گروههای ذی نفوذ یهودی آمریکا به دلیل حضور این  دو قاتل  یهودیان در رده های رهبری ، کمپین رسانه ای علیه رژیم ایران آغاز نکرده اند؟ چرا رهبران ارشد یهودیان آمریکایی- به گونه ای  علنی از دولتهای اروپایی نخواسته اند انتصاب رضایی و وحیدی را محکوم کنند؟ چرا رهبران یهودی از دولت بایدن نخواسته اند رضایی و وحیدی را محکوم کنند؟ سکوت آنها شرم آور است.
ما به عنوان یهودیانی که در ایالات متحده ، اروپا یا سایر نقاط جهان زندگی می کنند ، نمی توانیم سکوت کنیم وقتی چنین شرورانی که خون برادران و خواهران ما را بر دست دارند،  آزادانه بر روی این کره زمین قدم  بزنند و از قدرت قابل توجهی نیز برخوردار شوند. در 42 سال گذشته ، رژیم تحت رهبری ملاها  نه تنها ده ها یهودی ایرانی را کشته و تقریباً همه جمعیت یهودی ایران را که 80 هزار نفر بودند را  مجبور به ترک کشور کرده اند ، بلکه رهبران بی رحم و تروریست  آن خون هزاران یهودی خارج از   ایران  نیز روی دستانشان  سنگینی می کند.
اکنون که این رژیم در آستانه دستیابی به تسلیحات هسته ای و در تلاش برای  نسل کشی دوم مردم ما در اسرائیل است ، ما باید صدای خود را در هر مکان عمومی و دولتی در مورد شرور بودن  این قاتلان یهودی و ماهیت  یهود ستیزی  این رژیم  بلند کنیم. 
تا زمانی که رضایی و وحیدی به دادگاه بین المللی معرفی نشوند و به دلیل نقششان در برنامه ریزی کشتار یهودیان و غیر یهودیان در بمب گذاری بوینس آیرس در سال 1994 مجرم شناخته نشوند ، همه یهودیان در سراسر جهان مسئولیت خاصی دارند که جنایات آنان را به جهانیان یادآوری کرده و از آنها بخواهند به دستگیری فوری این دو قاتل  اقدام کنند. 
 
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
MANSHOORY MIKE
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021