خطرناک ترین فرماندهی کل نیروهای مسلح کشور
به روز شده در      دوشنبه 15 شهریور 1400     -   Monday September 6 2021

عرفان قانعی فرد (تحلیلگر ارشد خاورمیانه در واحد ضد تروریسم CT) سید حسن آقایی فیروزآبادی در روز ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ با ابتلا به کرونا مُرد. پس از ۲۷ سال، محمد باقری (محمدحسین افشردی) به دستور سید علی خامنه‌ای جایگزین او شد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
MANSHOORY MIKE
 
می توان گفت که نخست وزیر مورد اعتماد خمینی، میرحسین موسوی، و نیز  هاشمی رفسنجانی کاشف و حامی فیروزآبادی بودند. او  در فاصله سالهای ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۵ ریاست ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را برعهده داشت. 
 
هر دو فرمانده کل نیروهای مسلح کشور - چه فیروز آبادی و چه محمد باقری ( اولین مسئول اطلاعات و عملیات سپاه )- در توسعه تروریسم منطقه ای، رادیکالیسم و جنگ فرقه ای، نقش بسیار شگفت انگیر و قابل تاملی داشته اند.
 
اصولا ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به عنوان عالی‌ترین نهاد نظامی در مجموعهٔ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است، که مسئولیت هماهنگی میان نیروهای ارتش  و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه قدس، نیروی انتظامی و وزارت دفاع را برعهده دارد. هیج کدام از این نیروها و سازمان های نظامی، تعلق خاطری به ایران و ایرانی نداشته و ندارند. و در بررسی تاریخ فعالیت تروریسم جمهوری اسلامی، همه این ها نقش داشته اند. 
 
از سالهای 1989 تا 2016 ایران در بسیاری از عملیات تروریستی جهان، نقش غیر مستقیم ( با کمک گروه های نیابتی ) و یا حضور مستقیم داشته است. و در طی این  ۲۷ سال مورد نظر، به هیچ وجه افرادی مانند فیروزآبادی ، محمد باقری، قاسم سلیمانی، محسن رضایی، احمد وحیدی، احمد کاظمی، اسماعیل قاآنی، محمدرضا فلاح‌زاده ، علی شمخانی و .. ناآگاه و بی ارتباط نبوده اند. 
 
نکته قابل توجه و غیر قابل انکار این است که نظامی های جمهوری اسلامی ایران، کمترین احترامی و توجهی به منافع و مصالح ملی ایران نداشته و ندارند و صرفا سرباز خلافت اسلامی ولایت فقیه و دستگاه اختاپوس مذهبی هستند. البته بماند که شبکه مافیایی اطلاعات سپاه با نفوذ گسترده در برخی از رسانه های خارج از ایران، در هر جنبش اجتماعی از زبان برخی شیرین عقل چنین تبلیغ می کند که مثلا سپاه و ارتش و نیروی انتظامی نقشی در سرکوب و ترور ندارند!
 
هیچ کدام از این نظامی های جمهوری اسلامی ایران، خوش نام و وفادار به مردم ایران نبوده و نیستند. در هر بررسی هم، ارتباط این ابزارهای سرکوب با تروریسم منطقه ای، به امری قابل اثبات و غیر انکار مبدل می شود. در هر تغییر سیاسی در ایران، اگر تصور تکرار بهار عربی در مصر و ایستادگی و نقش آفرینی وطن پرستانه افسران مصری در ایران پس از جمهوری اسلامی هست، اوج خوش خیالی و عدم بلوغ سیاسی است. 
 
البته بماند که برخی رند هفت چهره و فارغ از شرم هم در میان رسانه های فارسی چنین دهان می گشایند؛ یا از دولت نیمه نظامی حرف می زنند یا نقش نظامی ها در آینده ایران افاضات می بافند ؛ یا جانیان سپاه و ارتش و انتظامی را فرزندان این آب و خاک می شناسانند؛ یا بخاطر تروریستی نامیدن سپاه، لباس سبز می پوشند و پشت دوربین، بالاو پایین می پرند!
 
امروزه هم از مجموعه نظامیان بدنام و آلوده به تروریسم، محمدرضا قرایی آشتیانی از طرف خود باقری به وزارت دفاع رسید، یا احمد وحیدی بر کرسی وزارت کشور و ریاست نیروهای انتظامی کشور قرار گرفت. و البته ناگفته ها بماند که سالهاست که روس ها در دو سازمان اطلاعات و امنیت روسیه [GRU- SVR] در میان نظامی های ایران نفوذ کرده اند که یکی از آنان قاسم سلیمانی و یا  حسین دهقان بود.
 
در توسعه تروریسم [Terrorism]، هر دو فرمانده کل نیروهای مسلح کشور متهم و مجرم اند. مثلا اتحادیه اروپا در ۱۸ مهر ۱۳۹۰ (۱۰ اکتبر ۲۰۱۱) فیروز آبادی را به اتهام نقش در نقض گسترده حقوق شهروندان ایرانی ، از ورود به کشورهای این اتحادیه محروم کرد. یا در۲۲ آذر, ۱۳۹۰ آمريکا تحريم هايی را عليه رئيس ستاد کل نيروهای مسلح [حسن فيروزآبادی] و معاون فرمانده کل سپاه پاسداران [عبدالله عراقی] به اجرا گذاشت. و یا در ۱۳ آبان ۱۳۹۸ محمد باقری هم به همراه ۹ نفر دیگر از نظامیان عالی‌رتبه ایران، بخاطر شرکت در حملات تروریستی لبنان و آرژانتین، در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفتند. 
 
در شبکه فراملیتی تروریسم مانند حزب الله [Hezbollah]، حماس [Hamas]، القاعده[Al-Qaeda ]، طالبان [Taliban]، پ ک ک [PKK]، جهاد اسلامی فلسطین [ PIJ] و ... فرمانده کل نیروهای مسلح کشور با همگی آنان رابطه دارد. مثلا در مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی در مجلس شورای اسلامی، اکثر چهره های تروریسم منطقه ای حضور داشتند تا به جهانیان بگویند که تروریست های اعظم در ردیف اول نشسته اند و به نشانه تائید و حمایت هم چهره های نظامی هم در لابلای صندلی های اسماعیل هنیه (رهبر حماس)، شیخ نعیم قاسم (جانشین دبیرکل حزب الله لبنان) و محمد عبدالسلام (فرستاده ویژه حوثی های یمن)، نچیروان بارزانی ( نماینده اولین هم پیمان وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در منطقه کردنشین و عراق) و ... حضور داشتند. که در جهان متمدن امروزی، چنین رویه‌ای مرسوم نیست، که در میان تدابیر شدید امنیتی، حامیان اشاعه توحش و تروریسم را در صندلی اول بنشانند!
 
امروز فیروزآبادی با هزار راز مگو به زیر خاک رفت. و البته جانشین او، باقری همچنان به وظیفه اش ادامه می دهد. در دوران فیروزآبادی ، ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی [ مجموعهٔ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی؛ ارتش ؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ سپاه قدس؛ نیروی انتظامی و وزارت دفاع ] در بسیاری از عملیات تروریسم اسلامی شرکت کرد. در حمایت از گروه های نیابتی [Proxy] در یمن، عراق، افغانستان، لبنان، سوریه و... در قاچاق مواد مخدر با طالبان و پ ک ک ؛ در حمایت از بشار اسد با کمک کُردها؛ عملیات فریب استخبارات عربستان سعودی، موساد اسرائیل و میت ترکیه با کمک بارزانی برای دور زدن تحریم ها؛ رابطه با طالبان و القاعده و ... 
 
هم فیروزآبادی و هم باقری، به عنوان خطرناک ترین فرماندهی کل نیروهای مسلح کشور وسربازان فاسد و سست عناصر در توسعه تروریسم اسلامی البته با پوشش جدید و بی معنی "مقاومت اسلامی" [Islamic Resistance]هستند که بر دو پایه دشمنی بی ربط با آمریکا و اسرائیل شکل گرفته است. 
 
چه فیروزآبادی و چه باقری، کمترین کمکی به توسعه و رشد ایران نکرده اند و یا برای ایران، اقتدار و آبرو و اعتباری کسب نکرده اند. به نان نوکری در بساط خلافت اسلامی ولایت فقیه دل خوش بوده اند و برای کسب منافع شخصی حاضر به تملق گویی و زنار خدمت بستن نزد خلیفه دوم دستگاه ولایت فقیه - علی خامنه ای - بوده و هستند. مرگ شان نیز، در حد رفع مگس مزاحمی است که انگار در جهان و عالم واقعیت، هرگز وجود خارجی نداشته و ندارند! فیروز آبادی رفت و درباره نقش جمهوری اسلامی در توسعه تروریسم منطقه ای، واژه ای نگفت. باقری هم همان راه را خواهد رفت.
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
MICHAEL M. PARTO
MANSHOORY MIKE
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021