گرامی داشت دست آوردهای دکتر شیرزاد ابراهیمیان توسط فدراسیون یهودیان ایرانی
به روز شده در      شنبه 13 شهریور 1400     -   Saturday September 4 2021

لس آنجلس -خبرگزاری ایرانشهر - در یک اقدام فرهنگی، اجتماعی - فدراسیون یهودیان ایرانی اعلام‌کرد که سوم‌اکتبر ۲۰۲۱ ، پس از پایان جشن سایبانها و در آستانه جشن مهرگان، دست آوردهای زندگی دکتر شیرزاد ایراهیمیان را به عنوان یک ایرانی ، یک یهودی و یک آمریکایی را گرامی می دارد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
MICHAEL M. PARTO
دکتر شیرزاد ابراهیمیان، متولد ایران ، فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه تهران و دارای بورد تخصصی ارتوپدیک در امریکا، با سابقه نیم قرن طبابت در ایران و امریکا خدمتگزار نوع بشر بوده است. دکتر ابراهیمیان علاوه بر خدمت پزشکی، یک پژوهشگر تاریخ یهود ایران است و برنامه های تلویزیونی و رادیویی و هم چنین سخنرانی در مجامع مختلف را در کارنامه خود دارد. دکتر ابراهیمیان یکی از موسسین اصلی بنیاد جامعه دانشوران ایران است که از سال ۱۹۹۲ به فعالیت مشغول شد و خدمات درخشانی را در درازای دو دهه به انجام رساند. جامعه دانشوران موفق شد، سه جلد کتاب پادیاوند ، پژوهشنامه یهود ایران را به سرپرستی ‌و سردبیری شادروان امنون نتصر منتشر و در انتشار کتاب « فرزندان استر» با مرکز تاریخ شفاهی یهودیان ایرانی، همکاری کند. در همین راستا، کتابهای  «آزمون برگزيدگی-قصه ی غصه ها و سرنوشت سرگشتگی يک قوم (مجموعه ی شعر) + يک سی دی» و « شب نوشته الی ویزل - بنیاد گذار سیمون ویزنتال سنتر - ترجمه نینا استوار» و « یهودیت اصیل، یهودیت اسیر ، نوشته زنده یاد هوشنگ ابرامی » و « ترومپتی در وادی نوشته سامی میخائیل - ترجمه ب بی نیاز » و « دنیایی که دیگر نیست نوشته ایسرائل سینگر ترجمه ب بی نیاز » 
را نیز منتشر کند و بر غنای هر چه بیشتر امور فرهنگی در میان جامعه ایرانی بیفزاید. بنیاد جامعه دانشوران با دعوت از «ابا ابان» وزیر  امور خارجه سابق و سفیر سابق اسرائیل در سازمان ملل متحد و شخصیت اسطوره ای یهودیان جهان را برای  سخنرانی در سال ۱۹۹۴ برای جامعه یهودیان ایرانی در لس آنجلس، نقطه عطفی در کارنامه درخشان فرهنگی ، سیاسی خود ثبت نموده است.  همسر دکتر ابراهیمیان، شارونا که خود هنرمند نقاش است دوش به دوش او در کلیه فعالیتهای فرهنگی و خیرخواهانه او مشارکت تام و تمام داشته است.
آقای علیرضا میبدی روزنامه نگار  برجسته ایرانی،  روز سوم اکتبر در این گردهم آیی با شکوه ، گردانندگی برنامه را به عهده خواهد داشت. شرکت در این برنامه برای همه علاقمندان آزاد است به شرطی که از پیش در سایت فدراسیون یهودیان ایرانی به نشانی IAJF.org ثبت نام کنند. 
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
MICHAEL M. PARTO
MANSHOORY MIKE
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021