گفته های پرزیدنت ترامپ در مورد خاورمیانه در زمان پذیرش کاندیداتوری از سوی حزب جمهوری خواه آمریکا برای دور دوم ریاست جمهوری
به روز شده در      جمعه 7 شهریور 1399     -   Friday August 28 2020

پرزیدنت ترامپ آخرین سخنران در گردهم آیی حزب جمهوریخواه برای پذیرش کاندیداتوری از سوی این حزب برای دور دوم ریاست جمهوری خود بود. او در این سخنرانی که 5 شنبه شب 27 آگست 2020 ایراد کرد در مورد جمهوری اسلامی ایران و داعش و خاورمیانه چنین اظهار داشت.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
HEIDARI SAMAN

 در زمانی که من به ریاست جمهوری رسیدم، خاورمیانه به طور کامل در هرج و مرج بود، داعش در حال وحشیگری و جمهوری اسلامی ایران در اوج، هیچ دورنمایی بر پایان جنگ در افغانستان نبود. من از توافق اتمی یک سویه با جمهوری اسلامی ایران خارج شدم. برخلاف روسای جمهور سابق من به قول خود وفا کردم و با شناسایی  پایتخت واقعی اسرائیل سفارت امریکا را به اورشلیم منتقل کردم. اما ما نه فقط در مورد انتقال سفارت سخن گفتیم بلکه با آینده نگری محل سفارت را ساختیم. ما به جای این که یک بیلیون دلار خرج ساختن بنای جدیدی بنماییم که قرار بود انجام شود با هزینه ای کمتر از نیم میلیون دلار در محلی که متعلق به خودمان بود آن را ساختیم و سفارت را گشودیم. ما هم چنین حاکمیت اسرائیل را بر بلندی های گولان به رسمیت شناختیم و در همین ماه گذشته ما به نخستین معاهده صلح در 25 سال گذشته نائل شدیم.  ما خلافت داعش را صد در صد محو و معدوم کردیم و موسس و رهبر آن ابوبکر بغدادی را به قتل رساندیم. سپس در یک عملیات جداگانه، تروریست شماره یک جهان قاسم سلیمانی را حذف کردیم.

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
Shawn_Sedaghati
Mike-Rahbarian
Shiraz
Jahani
Ferdows
ketab gift
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015